Zostaw swoją wiadomość:


Zostaw swoją wiadomość:


Usługi logistyczne - zestaw startowy

Zestaw startowy skierowany jest dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z własną działalnością i potrzebują powierzchni magazynowej obsługiwanej przez doświadczonego operatora logistycznego.

Jednocześnie na wczesnym etapie rozwoju nie posiadają dużych środków na inwestycję. Powierzchnia magazynowa jest jednym z kluczowych kryteriów otrzymania licencji na obrót alkoholem.

Wynajem magazynu. Sprawdź, na co zwracać uwagę, szukając powierzchni do wynajęcia

Magazynowanie to istotny element łańcucha dostaw. Mimo że z magazynów korzystają zarówno centra logistyczne, jak i branża e-commerce, to nie wszystkie przedsiębiorstwa je budują. Na co zwrócić uwagę, poszukując przestrzeni magazynowej, aby nie żałować podpisanej umowy? Podpowiadamy!

Magazyny do wynajęcia – rynek rośnie

W 2017 r. wielkość powierzchni magazynowej w Polsce przekroczyła 13,5 mln m kw. Najwięcej nowych magazynów powstało w aglomeracji warszawskiej – 448 tys. m kw. W efekcie Warszawa i okolice to aktualnie największy rynek magazynowy w kraju[1]. Zapotrzebowanie na magazyny generują zarówno rodzime firmy, które dynamicznie się rozwijają, jak i zagraniczne przedsiębiorstwa otwierające w Polsce swoje centra logistyczne.

Jeżeli interesują Cię magazyny do wynajęcia w Warszawie lub okolicy, wybór jest naprawdę spory. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, aby wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę podczas porównywania ofert.

Magazynowanie produktów – lokalizacja jest kluczowa

Rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową sprawia, że magazyny do wynajęcia są budowane w różnych lokalizacjach. Położenie magazynu ma ogromne znaczenie. Najlepiej, aby był on położony w pobliżu firmy. W ten sposób sporo zaoszczędzisz na transporcie towarów do i z magazynu.

Znaczenie ma też infrastruktura drogowa i najbliższe otoczenie. Gęsta sieć dróg wokół powierzchni magazynowej oznacza, że dojazd do niej nie będzie sprawiał kłopotu. Najlepiej, aby wokół magazynu znajdowały się inne magazyny do wynajęcia, a nie np. domki jednorodzinne. W przeciwnym razie wyładunek towarów w godzinach wieczornych czy nocnych może być bardzo utrudniony lub nawet niemożliwy.

Magazyny do wynajęcia a wyposażenie

Właściciele powierzchni magazynowej doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb klientów, dlatego też niektóre magazyny są w pełni wyposażone. Jeżeli magazyn do wynajęcia posiada wyposażenie, to najczęściej są to podstawowe sprzęty, czyli regały i stanowiska pracy (podajniki, stanowiska do pakowania). Zdarza się, że klient może skorzystać z wózków widłowych.

Odpowiednie wyposażenie jest o tyle istotne, że usprawnia proces magazynowania. W niektórych sytuacjach jest ono kluczowe. Ma to m.in. miejsce w przypadku firm produkujących mrożonki lub produkty mleczne, które muszą być przechowywane odpowiednio w chłodniach i lodówkach. Jeżeli nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów, to zwrócenie uwagi na ten element ofert będzie priorytetem.

Jakie dodatkowe usługi oferuje wynajmujący?

Prowadzisz sklep internetowy? Dobrze zatem, aby wynajmujący magazyn zaproponował Ci dodatkowe usługi, np. pakowanie i wysyłkę produktów. W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze, bo nie będzie konieczne zatrudnienie pracowników.

Przestrzeń magazynową oferują też agencje celne. Jeżeli zajmujesz się sprowadzaniem wyrobów alkoholowych, np. wina, to w Pro-Log zaproponujemy Ci usługi m.in. foliowania, etykietowania i przepakowywania towarów. W ten sposób wyróżnisz swoje produkty wizualnie, co może korzystnie przełożyć się na osiągany przez Ciebie zysk.

Cena i co za nią dostaniesz

Istotnym czynnikiem jest również cena, która jest uzależniona m.in. od wielkości powierzchni magazynowej i lokalizacji. Mimo że koszt wynajmu magazynu jest bardzo istotny, to nie zawsze najniższa cena oznacza najlepszą propozycję. Nowoczesna przestrzeń magazynowa – choć droższa – jest projektowana z myślą o szybkim załadunku i rozładunku pojazdów, a to oznacza skrócenie czasu potrzebnego na realizację zamówień.

Jeżeli interesuje Cię magazyn do wynajęcia, bo Twoja firma się rozrasta, zwróć uwagę na dodatkowe usługi, z których możesz skorzystać. Być może w okresie przejściowym, gdy będziesz szukać nowych pracowników, zdecydujesz się na pomoc właściciela przestrzeni magazynowej choćby w zakresie pakowania towaru.

Wyższa cena za wynajem magazynu może być też uzasadniona w sytuacji, gdy wynajmujący jest elastyczny w kwestii wynajmu powierzchni magazynowej i proponuje jej zwiększenie lub zmniejszenie w razie potrzeb. Całodobowa ochrona i monitoring również mogą przemawiać za wyższą ceną.

[1]Rekord na rynku magazynów pokazuje jedną bardzo ważną rzecz, https://businessinsider.com.pl/firmy/sprzedaz/wielkosc-powierzchni-magazynowej-w-polsce-w-2017-roku/p4m9kw6 (dostęp 7.12.2018).

17.12.2018