Zostaw swoją wiadomość:


Zostaw swoją wiadomość:


Usługi logistyczne - zestaw startowy

Zestaw startowy skierowany jest dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z własną działalnością i potrzebują powierzchni magazynowej obsługiwanej przez doświadczonego operatora logistycznego.

Jednocześnie na wczesnym etapie rozwoju nie posiadają dużych środków na inwestycję. Powierzchnia magazynowa jest jednym z kluczowych kryteriów otrzymania licencji na obrót alkoholem.

Obsługa celna - na czym polega?

Na polskim rynku działa wiele podmiotów gospodarczych, które specjalizują się w imporcie i eksporcie towarów. To właśnie one korzystają z obsługi celnej, składów podatkowych i usług przewoźników. Na co może liczyć firma, która nawiąże współpracę z PRO-LOG?

Obsługa celna – nasze usługi

Agencja celna to instytucja handlowa, która współpracuje z różnymi podmiotami gospodarczymi importującymi i eksportującymi towary. Reprezentuje ona swoich kontrahentów przed administracją celną, a także świadczy szereg dodatkowych usług związanych z magazynowaniem i transportem towarów.

Spółka PRO-LOG oferuje pełną obsługę celną. Współpracujące z nami firmy mogą liczyć na kompleksową pomoc, która obejmuje:

  • profesjonalne doradztwo z zakresu prawa celnego i odpraw celnych,
  • pomoc w przygotowaniu i wypełnieniu dokumentów niezbędnych do odpraw celnych,
  • dokonywanie zgłoszeń celnych,
  • reprezentowanie firmy przed urzędem celnym, także w czasie kontroli,
  • wysyłkę alkoholi.

Klienci mogą także skorzystać z usług składu celnego. W składzie celnym towary są magazynowane, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, również przeładowywane. PRO-LOG proponuje usługę co-packingu, która polega na budowaniu zestawów produktów zgodnie z wytycznymi Klienta. Trzeba pamiętać, że nie każdy produkt sprowadzony do kraju może być od razu sprzedawany. Czasem firma chce też po prostu przepakować towary do własnych opakowań, które są np. bardziej estetyczne.

Skład podatkowy – oferta

Spedycja i obsługa celna to często tylko część usług, z których korzystają firmy zajmujące się importem i eksportem towarów. Niektóre produkty, np. wyroby tytoniowe i alkoholowe, są obłożone podatkiem akcyzowym. Skład podatkowy to miejsce, w którym takie towary są produkowane, magazynowane i przeładowywane. Towary akcyzowe mogą być zarówno wprowadzane do składu podatkowego, jak i wyprowadzane z niego z zastosowaniem procedury zawieszenia poboru akcyzy.

Wiele firm korzysta nie tylko z powierzchni magazynowej składów podatkowych, lecz także szeregu dodatkowych usług. Import towarów objętych podatkiem akcyzowym wiąże się z koniecznością uiszczenia naliczonego świadczenia, a czasem także nałożenia banderol. Taki obowiązek może spoczywać na importerach wina czy spirytusu, którzy nie porozumieli się w tym zakresie z producentem produktu.

Dobry skład podatkowy oferuje szereg dodatkowych usług. PRO-LOG ma w ofercie m.in. nakładanie banderol oraz naklejanie etykiet na butelki piwa. Nasze usługi są przy tym konkurencyjne cenowo w porównaniu z ofertami przedstawianymi przez zagranicznych producentów.

PRO-LOG – spedycja i obsługa celna

Mamy ogromne doświadczenie w  prowadzeniu obsługi celnej oraz składu podatkowego – działamy na rynku od wielu lat. Pomagamy Klientom w organizowaniu przewozu ładunków (spedycja) oraz świadczymy usługi w zakresie obsługi logistycznej towarów akcyzowych. Mamy wszelkie niezbędne pozwolenia, korzystamy także z programów i aplikacji komputerowych, które zostały zaakceptowane przez urząd celny.

Zapraszamy do współpracy firmy specjalizujące się w imporcie i eksporcie towarów, którym zależy na kompleksowej obsłudze. Nasz skład podatkowy jest dobrze wyposażony. Obok przestrzeni magazynowej, dysponujemy także maszynami, za pomocą których jesteśmy w stanie szybko nanieść znaki akcyzowe i dowolne etykiety.

Współpraca z PRO-LOG oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. Doradzamy i kompletujemy dokumenty niezbędne do przeprowadzenia odprawy celnej. Działamy na rzecz i w imieniu naszego Klienta, niezależnie od tego, w jakiej branży się on specjalizuje.

28.09.2018

Zapisz się do Newslettera

PRO-LOG

Najświeższe informacje dotyczące rynku alkoholowego