Zostaw swoją wiadomość:


Zostaw swoją wiadomość:


Gorące oferty

Zestaw startowy skierowany jest dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z własną działalnością i potrzebują powierzchni magazynowej obsługiwanej przez doświadczonego operatora logistycznego.

Jednocześnie na wczesnym etapie rozwoju nie posiadają dużych środków na inwestycję. Powierzchnia magazynowa jest jednym z kluczowych kryteriów otrzymania licencji na obrót alkoholem.

Infomarket

Infomarket

Napojem alkoholowym w rozumieniu ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5% objętościowych alkoholu.

Rynek alkoholi w Polsce, wart jest ponad 40 miliardów złotych rocznie. Ustawodawca stanął na stanowisku, że alkohol należy traktować jako towar w pewnym sensie specjalny (ze względu na jego znaczenie społeczne oraz aspekt możliwej przestępczości – przemyt). Dlatego postanowił włączyć obrót alkoholem w obszar działalności gospodarczej reglamentowanej. Wyroby alkoholowe są objęte akcyzą i w interesie Skarbu Państwa jest, aby przepływ tych towarów odbywał się pod nadzorem administracji. Alkohol jest ponad to substancją psychoaktywną. Obrót hurtowy, a więc prowadzony na dużą skalę, wiąże się z koniecznością zapewnienia odpowiednio silnej  kontroli. Stąd decyzja ustawodawcy o włączeniu w system reglamentacji marszałków województw oraz ministra właściwego ds. gospodarki.

Zostaw swój adres mailowy, a wyślemy Tobie przewodnik po rynku alkoholowym.

Zapisz się do Newslettera

PRO-LOG

Najświeższe informacje dotyczące rynku alkoholowego