Zostaw swoją wiadomość:


Zostaw swoją wiadomość:


Usługi logistyczne - zestaw startowy

Zestaw startowy skierowany jest dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z własną działalnością i potrzebują powierzchni magazynowej obsługiwanej przez doświadczonego operatora logistycznego.

Jednocześnie na wczesnym etapie rozwoju nie posiadają dużych środków na inwestycję. Powierzchnia magazynowa jest jednym z kluczowych kryteriów otrzymania licencji na obrót alkoholem.

Opłaty

Uzyskanie zezwolenia na obrót hurtowy alkoholem wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Przedsiębiorcy, którzy występują o zezwolenie na obrót hurtowy wyrobami alkoholowymi o zawartości alkoholu do 18 proc. oraz piwem, pierwszy raz wnoszą opłatę w wysokości 4 tys. zł. Taka sama kwota obowiązuje w stosunku do przedsiębiorców, których wartość sprzedaży w roku poprzedzającym wygaśnięcie zezwolenia nie przekroczyła 1 mln zł. W przypadku przedsiębiorców, których wartość sprzedaży hurtowej napojów alkoholowych w roku poprzedzającym wygaśnięcie zezwolenia przekroczyła 1 mln zł, opłata za wydanie zezwolenia wynosi 0,4 proc. wartości sprzedaży w roku poprzednim, z zaokrągleniem do 100 zł. Natomiast opłata za wydanie zezwolenia na obrót hurtowy napojami alkoholowymi zawierającymi powyżej 18 proc. alkoholu wynosi 45 tys. zł za 500 tys. litrów 100-proc. alkoholu.

 

18.07.2017

Zapisz się do Newslettera

PRO-LOG

Najświeższe informacje dotyczące rynku alkoholowego