Zostaw swoją wiadomość:


Zostaw swoją wiadomość:


Usługi logistyczne - zestaw startowy

Zestaw startowy skierowany jest dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z własną działalnością i potrzebują powierzchni magazynowej obsługiwanej przez doświadczonego operatora logistycznego.

Jednocześnie na wczesnym etapie rozwoju nie posiadają dużych środków na inwestycję. Powierzchnia magazynowa jest jednym z kluczowych kryteriów otrzymania licencji na obrót alkoholem.

Szczyt sezonu dla rynku alkoholi

Okres od połowy grudnia do końca karnawału odpowiada często za 40 proc. rocznej sprzedaży alkoholi w niektórych kategoriach. Największa sprzedaż notowana jest m.in. w likierach, alkoholach importowych oraz kolorowych.

Sylwester i karnawał to dla niektórych alkoholi jedyny okres popularności w roku. Czas zabawy i prezentów przynosi części kategorii trunków blisko połowę ich rocznej sprzedaży. Szczególnie szybko znikają teraz z półek duże butelki mocnych alkoholi, wódek i whisky. Drugi szczyt popularności, obok wakacji, mają wina musujące. Szczyt sezonu Praca w branży alkoholi zaczyna się rozkręcać tuż przed świętami, uspokoi się dopiero z końcem karnawału. Właściciel dużych hurtowni i kilku sklepów zapytany o to, czy w jego firmie zdarzają się w ogóle urlopy o tej porze roku, zareagował zdziwieniem: – Nie, praktycznie nigdy nie dajemy urlopów w tym okresie – przyznał.

Zyski liczą zarówno producenci alkoholi, hurtownie i importerzy, sklepy, ale także gastronomia. – Dla niektórych kategorii alkoholi faktycznie nadciąga główny sezon – mówi w rozmowie z "Rz", Krzysztof Kouyoumdjian, dyrektor ds. relacji zewnętrznych w CEDC, firmie produkującej takie wódki, jak Soplica, Bols czy Żubrówka.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

04.01.2018

Zapisz się do Newslettera

PRO-LOG

Najświeższe informacje dotyczące rynku alkoholowego