Zostaw swoją wiadomość:


Zostaw swoją wiadomość:


Usługi logistyczne - zestaw startowy

Zestaw startowy skierowany jest dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z własną działalnością i potrzebują powierzchni magazynowej obsługiwanej przez doświadczonego operatora logistycznego.

Jednocześnie na wczesnym etapie rozwoju nie posiadają dużych środków na inwestycję. Powierzchnia magazynowa jest jednym z kluczowych kryteriów otrzymania licencji na obrót alkoholem.

Szara strefa

 

Na alkoholu spożywanym z nielegalnych źródeł budżet państwa traci co roku 1,2 mld zł. Z wyliczeń Związku Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego wynika, że Polacy piją 18 mln litrów 100-procentowego alkoholu z nielegalnych źródeł. Nierejestrowane spożycie alkoholu stanowi ok. 15 proc. legalnego rynku napojów spirytusowych w Polsce. Branża spirytusowa w Polsce ponosi z tego tytułu duże straty - gospodarka traci 6,6 tys. miejsc pracy, które powstałyby w legalnym przemyśle spirytusowym, ale też w sektorze rolniczym, transportowym, handlu, gastronomii i firmach produkujących opakowania.
Jeszcze pod koniec lat 90. bimber i popularna wódka z meliny stanowiły aż 40 proc. Kluczem do sukcesu jest więc przede wszystkim edukacja i uświadomienie konsumentom, że nie warto ryzykować zdrowia. Rocznie z powodu zatrucia skażonym alkoholem do szpitali w Polsce trafia blisko 500 pacjentów.

 

18.07.2017

Zapisz się do Newslettera

PRO-LOG

Najświeższe informacje dotyczące rynku alkoholowego