Zostaw swoją wiadomość:


Zostaw swoją wiadomość:


Usługi logistyczne - zestaw startowy

Zestaw startowy skierowany jest dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z własną działalnością i potrzebują powierzchni magazynowej obsługiwanej przez doświadczonego operatora logistycznego.

Jednocześnie na wczesnym etapie rozwoju nie posiadają dużych środków na inwestycję. Powierzchnia magazynowa jest jednym z kluczowych kryteriów otrzymania licencji na obrót alkoholem.

Powierzchnie magazynowe - korzystanie z zewnętrznych operatorów

Coraz bardziej popularny outsourcing usług logistycznych sprawia, że powierzchnie magazynowe do wynajęcia to doskonały sposób na ograniczenie kosztów operacyjnych przy zachowaniu wysokiej jakości usług.

Magazynowanie bezwzględnie musi łączyć obie z tych dróg. Z jednej strony wynajem magazynu – np. w Warszawie – musi doskonale wpisywać się w nowoczesne trendy logistyczne. Wynajem powierzchni magazynowej ma być sprawny i pozbawiony nadmiernych formalności, magazynowanie towarów powinno odbywać się bezproblemowo, a dostęp do towarów – w pełni kontrolowany.

Na co zwrócić uwagę analizując magazyny do wynajęcia?

Przede wszystkim – na powierzchnie magazynowe. Warszawa pod tym względem ma wyjątkowe możliwości. Ulokowanie stolicy, towarzystwo węzłów komunikacyjnych i różnorodność oferty – a więc możliwość dostosowania magazynowania towarów do konkretnych potrzeb klienta – powodują, że stolica należy do najpopularniejszych wyborów podmiotów, które decydują się na korzystanie z zewnętrznych operatorów odpowiedzialnych za przechowanie oraz logistykę.

Co ważne: powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Warszawie wcale nie odbiegają cenowo od innych krajowych ofert o podobnym standardzie obsługi. Outsourcing – coraz bardziej popularny nie tylko w stolicy – pozwala na realne oszczędności. Przy zachowaniu profesjonalizmu obsługi, magazyny do wynajęcia w Warszawie bywają dostępne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Efekt? Magazynowanie w Warszawie jest korzystne. Według analiz branżowych koszt wynajmu metra kwadratowego w okolicach stolicy waha się od 2 do 2,8 euro. Na podobnym poziomie kształtują się średnie ceny w miastach Polski centralnej. Droższy – co ciekawe – jest np. Poznań, którego ceny sięgają analogicznie nawet ponad 3 euro/m kw.

Rosnące inwestycje na rynku powierzchni magazynowych

Wzrost zainteresowania magazynowaniem – nie tylko w samej Warszawie, ale również innych miastach centralnej Polski – to efekt rosnącego zainteresowania tym sektorem usług. Widoczny jest znaczący wzrost inwestycji związanych z branżą magazynową. Już w 2016 r. wartość umów na wynajem powierzchni magazynowych była bowiem rekordowa. Podpisane umowy na magazyn do wynajęcia obejmowały obszar 3 mln kw. To najwyższy wynik w historii rynku – bez precyzyjnych analiz za rok 2017. Na inwestycje związane z magazynowaniem składa się rosnące zapotrzebowanie wewnętrzne, jak i wyraźny wzrost zainteresowania zagranicznego. W przypadku magazynowania w Warszawie to przede wszystkim efekt rozbudowy drogi S8 oraz coraz łatwiejsze możliwości transportu towarów pomiędzy środkową Polską a miastami uznawanymi za granicznie skrajne – Szczecinem, Zieloną Górą czy Wrocławiem.

Wyraźnie widać również tendencję do spadku poziomu pustostanów. Krajowy współczynnik niewynajętej powierzchni magazynowej to 6 proc. według stanu na rok 2017 – takie wyniki analizy prezentują Magazyny.pl. Warto jednak zwrócić uwagę na różnicę między tym wynikiem a statystyką dla Polski centralnej – w tym magazynowania w Warszawie. W tym rejonie kraju jest najmniej dostępnej powierzchni. Pustostany to zaledwie 1,4 proc. przestrzeni. W efekcie magazynowanie w Warszawie – podobnie jak na Górnym Śląsku, okolicach Szczecina i Poznania oraz szeroko rozumianej Polsce środkowej – będzie według branżowych ekspertów  cieszyło się niezmiennym zainteresowaniem przedsiębiorców.

12.06.2018

Zapisz się do Newslettera

PRO-LOG

Najświeższe informacje dotyczące rynku alkoholowego